Watch unlimited films online for $6.99.
Try MUBI for FREE.
 
38
Sheepmatty

Latest Update

Battleship

Battleship

It's like if Michael Bay directed Pearl Harbor! Wait...

Wall

Displaying 4 wall posts.

EivindMN

18May12

Tør ikke påstå at du troller, (i og med at det lett kan slå tilbake på meg selv), men synes det er litt påfallende hvordan dine tre siste ratings (3 x Trier) er på 2 stjerner, mens jeg har alle på 5! ;)

  • Sheepmatty

    18May12

    Det er ikke meg som troller. http://postimage.org/image/mbbxlzct7/

  • EivindMN

    18May12

    Hehe ;) http://www.iwatchstuff.com/2011/05/19/lars-von-trier-fuck.jpg

  • Sheepmatty

    18May12

    Hahahaha, så nettopp at den fjerde i ruten var Forgetting Sarah Marshall, som jeg satte én høyere.

Picture of Lars Ole Kristiansen

Lars Ole Kristiansen

31Jan12

Veldig kult at du har et bankende hjerte for "Scre4m". Etter "Sucker Punch" var det muligens fjorårets mest undervurderte film - den desidert beste i serien siden eneren! Love it.

  • Sheepmatty

    31Jan12

    Yeah, husker jeg så alle de tre første om igjen før Scre4m, og etter to forferdelige oppfølgere var den en herlig reboot.

Picture of Truls Foss

Truls Foss

3Apr11

Godtar også din forklaring. Er nok litt mer kritisk på stjernene jeg gir en deg. Er veldig enig i det du sier med at Disney her gått tilbake til eventyret. Det er vel og bra, men er sikkert derfor jeg forventet meg litt høyere standard også. Er en sucker for de gamle Disney eventyrfilmene, så er nok litt gammeldags på akkurat det feltet. Savner denne episke pompøsiteten og håper så inderlig den kommer tilbake. Det at karakterene er oppgradert ser jeg, men ikke som noe positivt. Synes de er litt vel ”populariserte” og tilpasset vår samtid. De er ikke tidløse. Ja synes virkelig musikken var forglemmelig. Den hadde rett og slett ikke nok trøkk. Og jo, jeg kan trekke frem de beste låtene som argument, for det viser hvor gode Disney (og Alan Menken) er på musikk. Som du også nevner er animasjonen flott, men synes det er synd at Disney hoppet tilbake til data etter et kort pusterom med tegning i ”Prinsessa og Frosken” (som for øvrig også var svært skuffende). Godt å høre at du også hatet epilogen, for det var virkelig svakt.

Picture of Truls Foss

Truls Foss

3Apr11

Forklaring ang. ”Tangled”: Filmens desperate forsøk på og være morsom ble etter hvert fantastisk slitsomt og kjedelig. Disney berører noe av sitt gamle jeg (tidvis minner ”Tangled” spesielt om ”Aladdin”), de forsøker i hvertfall, men klarer det ikke. Dette tenårings- og glinsete animasjons utrykket fremstår, både tematisk og estetisk, som et kjipt glansbilde. Ja, Disney er jo i seg selv et glansbilde, men ikke så billig som det fremstilles her. Mest skuffende for meg var nok musikken. Alan Menken har jo laget så sabla mye god Disney musikk og i ”Tangled” er den intetsigende og svært forglemmelig. Hvor er hitten (”A Hole New World”, ”Colors of the Wind” osv…)? Et annet veldig svakt element ved ”Tangled” er at den starter og slutter med oppramsing ala ADHD modus som gjør det hele enda mer forglemmelig! Der Matias.

Ratings

Displaying 4 of 1113 ratings
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

  • Currently 3.0/5 Stars.
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

  • Currently 5.0/5 Stars.
Trading Places

Trading Places

  • Currently 4.0/5 Stars.
Prometheus

Prometheus

  • Currently 5.0/5 Stars.