Hoi! Ja, hva synes du om The Big Heat da? Jeg synes den var ganske bra! Veldig suspensfull!
I haven't seen Second Best! It was filmed in the Welsh border town where i was brought up- Menges living near by and a friend of my dad's, whose former secretary had a role in the film- she would have William Hurt round for her hearty meals. Menges' directing debut was A World Apart, set in South Africa.
Har ikke sett så mange minneverdige roller med William Hurt, men dette var storslagen presentasjon. Skal legge til anbefalningene dine, i den evigvarende want to watch lista:-) Startet å se Kiss of the spider woman en gang, men jeg så den med noen som ikke likte den, så da skrudde vi bare av. Gleder meg til å se den igjen, virket bra. Likte historien inni filmen, på starten. Syntes Altered States er en fenomenal film. Fikk lyst til å se den igjen med en-eneste gang filmen var ferdig. Føler ikke jeg har noe særlig glupt å si om filmen, men syntes den er et fantastisk karakterportrett, som det også var lett å kjenne seg igjen i. Det å bli besatt av noe, i dette tilfelle lete etter det indre jeg, og ikke klare gripe fatt i de virkelige problemene utenfor seg selv. Den er også spektakulær psykadelisk, engasjerende og romantisk. Likte at den var både fordømmende og glorifiserende av framstillingen av rusmidler: "Man kan nå gud, men man kan bli forvandelt til en ape også" Vet ikke om det var det filmen ville si, men kan tolkes slik. Uansett, har den mange spennende sider, og jeg er sikker på at man vil finne masse nytt ved andre gjensyn. Er glad for at de lagde filmen sammen. En tilsynelatende rar kobling, og til tross uenigheter, så kom det noe helt unikt ut av det. Digget også "Network", og gleder meg til å se "Hospital" Hva driver du med for tiden?
Hmm, Enig med deg Victor! :D Det er synd at manus forfatteren Cheyevsky døde så ung, kunne lagd flere gode filmer! Jeg er på siste vers på UiA hvor jeg her våren igjen, vært skole messig ett helt greit år, usikker hva jeg skal gjøre til våre, må velge 30studiepoeng før 15.des eller no' tenke,tenke, hva med deg, jobber i vei? Har du tenkt deg tilbake på skolebenken eller? Hadde vært hyggelig å møttes/prates en dag, du er alltid invitert ned her på sørlandet! :)