For a better experience on MUBI, update your browser.

Ratings & Reviews

 1. Bonnet Michel's rating of the film Kusursuzlar

 2. syderkan's rating of the film Kusursuzlar

  iyi film.türk yapımı olması beni ayrıca sevindirdi.mubi puanlamasına bakıp da bu filmi es geçmeyin.

 3. sfasatura's rating of the film Kusursuzlar

  Oyunculuklar kötü. İyi yönetilmiş bir film bence. Buna benzer temada birçok film izledim, bu aralarında güdük kalıyor açıkçası. Görüntüler güzel. Bir de sanırım düşük bütçeli bir iş bu. Filme ya bundan ya da yokluktan Altın portakal vermiş olmalılar. Ramin Matin'in kulisçi bir yönetmen olduğunu düşünüyorum. Ödüllerin mantıklı tek açıklaması da bu bence; zira 2013 Türkiye'deki sinema açısından verimli bir yıldı.

 4. Esra Yılmaz's rating of the film Kusursuzlar

  I loved that gloomy,grumpy sister and her grandma clothes this is a very good movie about how women define theirselves by the opposite sex's desire,opinion and violence. how lost that makes us

 5. gencerutkugediz's rating of the film Kusursuzlar

  her şeyiyle çok kötü bir film.

 6. esen özen's rating of the film Kusursuzlar

  Oyuncularda beni bir türlü ikna edemeyen bir şeyler vardı, tüm performans sergileme çabalarına rağmen; özellikle bazı sahnelerde deneme çekimi izliyor hissine kapıldım, doğal olmayan şeyler göz ardı edilemiyor. Bu filmde her şey biraz eksik gibi, üzerinde daha çok çalışılmayı hak ettiğini düşünüyorum.

 7. özgün's rating of the film Kusursuzlar

  Bir şeyler eksik. Sanırım eksiklik şuradan kaynaklanıyor. Öyle çok travma bir arada ki, karakterler hepsini taşımakta ve yansıtmakta yetersiz kalıyor. Yine de izlediğime pişman değilim. Çünkü duvarlarda dikkatimi çeken afişi aklıma kazınmış ve bir gün izlenmek üzere aklımın bir köşesine yazılmıştı. Ama izlemezseniz de büyük bir kayıptan söz edemeyiz.

 8. Halil Küçükyıldız's rating of the film Kusursuzlar

  maalesef vasatı aşamayan bir film. işin kötü tarafı bu filmi sinemada izlemek.

 9. Müge Kuyumcuoğlu's rating of the film Kusursuzlar

  Filmin meziyeti karakterlerin yurtsuzluk ve yalnızlık duygusunu sığındıkları yazlık evin ıssızlığı üzerinden anlatması. Filmin başarısızlığı bu duyguyu açıklamaması. İki kızkardeşin yasa farklı yaklaşımlarıyla (kabullenme - inkar), travmaya yaklaşımları (korku/kaçış - öfke/saldırı) arasında nasıl bir bağlantı var? Ayrıca kaybettikleri aile ile içinde kaldıkları erkek egemen toplum arasında nasıl bir nedensellik var?

 10. bilalsahin's rating of the film Kusursuzlar

  Vasatın biraz üstünde bence.İzlediğiniz zaman eminim içinde birçok klişe yakalayacaksınız.İki yıldız oyunculuklar için.

 11. vordven's rating of the film Kusursuzlar

 12. denizgurcay's rating of the film Kusursuzlar

  oyuncuların performansı,filmin gerilimi kesinlikle berbattı. güzel yapılan yorumlardan dolayı,sonuna kadar bu filmi izledim.çok pişmanım.bu zamanı nasıl geri alabilirim. mubi beni yaktın !

 13. Korhan Kalabalık's rating of the film Kusursuzlar

  Başından sonuna kadar sizi filmin içinde tutan bir ikilik ve gerilim var en başında. Sadece bu gerilimli atmosferin geleceğini merak etmekle kalmıyorsunuz, esas geçmişi hakkında sürekli merak uyanıyor. Türkiye sinemasında son dönemde güzel eserler üretiliyor ve gerilim filmi alanında bu bağlamda ortaya çıkmış kaliteli bir çalışma. Temennim burada kalmaması ve iyileştirilerek devamı.

 14. Merih Sakarya's rating of the film Kusursuzlar

  Her şeyin sonda "bir anda" çözüldüğü, romanlardan, filmlerden, yazılardan; her şeyin bir kreşendo metafor ile bittiği şiirlerden alınan bir tat! Belki sürekli yükselen bir tempoda en tepede bırakılabilir bir eser, ama öylesine sıradan akarken sonda bir tokat, yerini bulmuyor maalesef. İki büyük trajedi ve travmayla yüzleşmek ve son anda karar vermek zorundayız. Trajedinin yerine bilinmez bir boşluk akıyor filmde. 2,5

 15. kaan ertuz's rating of the film Kusursuzlar

  İyi oyunculuk, iyi çatışma... Ama film akmıyor maalesef

 16. DarthVader's rating of the film Kusursuzlar

  Saklı bir hazine... Öncesinde iki defa izlemiştim. Abla kardeş arasındaki sır ve gerilim, "sorumluluk" üstünden sözcüklere dökülmeyen rövanş öyle ince işleniyor ki, hem filmin sonuna kadar merak duygunuzda adeta bir kreşonda yaşanıyor, hem de Ramin Matin bize Türk sinemasında eşi nadir bulunan bir sükût üslubu dersi veriyor. Başrol oyuncularının performansı da harikulade. Mutlaka dikkatle izleyin.

 17. Ferit Karaduman's rating of the film Kusursuzlar

  nedenini bilmeden izlediğin çatışma çatışma değildir...