For a better experience on MUBI, update your browser.

Ratings & Reviews

 1. Güntülü Yılmaz's rating of the film Omar Killed Me

  Mağripli her zaman katil mi sayılmak zorunda? Kendini bile savunmaya mecali kalmayan, haksızlığa uğrayan ne çok insan var.

 2. sfasatura's rating of the film Omar Killed Me

  Her uyarlamada olduğu gibi bunda da yönetmenin aradalığı filmde sanatsal yetkinlikten çok şey götürmüş.Görsel yönü ağır basan bir film değil, yine de oyunculuklar ve mekan seçimleri iyi.Bir noktada sanat yönetmeni keşke dersine biraz daha çalışsaymış diye düşünüyorsunuz. Tarihsel yönü olan bir film olarak izlenebilir. Fakat açıklamanın tersine ırkçılıkla ya da pozitif ayrımcılıkla ilgili ciddi bir eleştiri görmedim.

 3. kaan ertuz's rating of the film Omar Killed Me

  a real story, good details, good acting and good ctricism of cultural steotypes in Europe... Nice to watch.

 4. Korhan Kalabalık's rating of the film Omar Killed Me

  Filmin Fransa'nın bir başka utanç davası olan Dreyfus'e atıfla başlaması çok hoş bir nüans. Bunun yanında film bize en çok adi suçlar kapsamında tutuklanan insanların sosyal bilimler alanında ne kadar ihmal edildiğini gösterir mahiyette. Zira siyasal suçlarla -haklı olarak- o kadar ilgiliyiz ki, adi suçlar kategorisindeki mağduriyetler gözardı edilmekte.

 5. msmichel's rating of the film Omar Killed Me

  Strong sopohmore feature from actor/director Roshchy Zem. Has a certain feel that is reminiscient of director's Zem has acted for such as Bouchareb. Sami Bouajila is dynamite as Omar matched well by Denis Podalydes as the writer trying to find the truth behind Omar's conviction. Well paced but perhaps lacks that certain something that keeps one truly involved. Well worth catching for performance alone.