For a better experience on MUBI, update your browser.

Ratings & Reviews

 1. AdaRLD's rating of the film Somersault in a Coffin

  Quite harsh. I think I'm not a huge fan of Turkish social realism overall.

 2. ceknklsn's rating of the film Somersault in a Coffin

  60/100 (Filmde ezilenlere-yanlızlara kameranın uzatılması, Ahmet Uğurlu'nun muhteşem oyunculuğuyla gelen saf meczup karakteri, yine iyi sinematografi ve unutulmaz müzik eşliğinde eski İstanbul filmin artılarıydı. Her arabayı bir anahtarla rahatça çalması, tekne kazası ve tavuskuşu sahneleri filmi yerlerde süründürüyor. Yine de bu kısıtlı imkanlar adına 59 puanıma rağmen 3 yıldız verdim. Çünkü ciddi bir çaba var.)

 3. Sezen Tezic's rating of the film Somersault in a Coffin

 4. Brotherdeacon's rating of the film Somersault in a Coffin

  3 and a half peacocks. It's as if Eric Rohmer made a film in an anti-universe--this could be one of his Immoral tales. Delectable.

 5. mcan543's rating of the film Somersault in a Coffin

  Bir filmin ismi bu kadar mı güzel olur.

 6. Uğur Atalay (superlandloper)'s rating of the film Somersault in a Coffin

  Rumeli hisarında biraz çıkma ekmek biraz çay gibiyim içimde koca bir dem karartıyor gecemi.Kadın dumanlar içinde. Kadın düşmüş o sigaranın ucunda biriken külün düştüğü gibi. Ne küllüğe sabitlenebilen bir sigara olmuş. Ne külü başka sigaraların küllerine karışmış küllüklerde. Kendi başına yanmış, kendi başına kül olmuş, kendi başına düşmüş. Sönmüş

 7. Alex's rating of the film Somersault in a Coffin

 8. Murat Erdem's rating of the film Somersault in a Coffin

  İki binli yılların ikinci yarısından itibaren çöküşe geçen Türk sinemasının belki de ''en iyi son on yılının'' önemli filmlerinden. Gerçekten insana dokunuyor.

 9. Miggy Angel's rating of the film Somersault in a Coffin

  mahsun is a walking accident with an unforgettable haggard aquiline mug - the worst thief in istanbul - crasher of boats and cooker of peacocks - absolutely brilliant - watch it here https://vimeo.com/63049846

 10. Sancar Seckiner's rating of the film Somersault in a Coffin

  The best Zaim ever. I oculd not find a better one amoung his other works. However, he is one of the most remarkable Turkish film directors.

 11. etilen's rating of the film Somersault in a Coffin

  ama arkadaşlar iyidir.