For a better experience on MUBI, update your browser.

Notes et avis

 1. Nihan's rating of the film Queen Lear

  Kraliçe Lear ile beraber tüm filmlerini tamamlamış bulunmaktayım. Mubi sayesinde ülkemizde bulunan bir hazineyi tanımış oldum. Pelin Esmer’in daha nice yapıtlarını izlemek dileğiyle!

 2. binevitugce's rating of the film Queen Lear

  Behiye, Cennet, Fatma, Ümmü ve Zeynep... Hepsi de içimizde bir yerde yaşayan o güzel kadınlar ve iyi ki varlar. Pelin Esmer seçkisinde, şüphesiz en sevdiğim “Kraliçe Lear” oldu. ❤️

 3. zehra mertdinç's rating of the film Queen Lear

  Bayıldım bayıldım...Pelin Esmer filmlerini saatlerce izleyebilirim diyen bir tek ben değilimdir bence. Bir yolculuk hikayesi gibi, sohbet eder gibi ve her birinin hikayesini dinlemekten ayrı haz aldığım müthiş bir yapım. Arslanköylü kadınlara da Pelin Esmer e de hayran olduk. İzlenilesi, feyz alınılası ve huzur bulunulasılardan....

 4. Pok's rating of the film Queen Lear

  Documental sobre una compañía de teatro ambulante formada por campesinas turcas, interpretando y reinterpretando al Rey Lear de maneras versátiles e incluso humorísticas mientras luchan contra el tedio de la rutina en la vida rural y contra los prejuicios de una sociedad machista. Vemos sus sueños, sus temores, sus vidas. Película sencilla y sutilmente bella.

 5. gölge's rating of the film Queen Lear

  Harikulade,sarılmak istiyorum.Zamanın geçmesinden hoşlanmıyorum.2005 yılında görüp sevdiğim insanları 14-15 yıl sonra görmek yaşlanmış bir halde.Geçen o uzun zaman içinde onlarla tanış(a)mamak ,konuş(a)mamak ,sarıl(a)mamak,göz yaşlarını sil(e)memek...Zaman fazlasıyla üzücü bi'kavram bence.Hepsini fakat Zeynep ve Behiye ablamı aşırı sevdim...ablam dememe kızmazlar bence.Ahmet Aksoy'u ,Alan Rickman'a benzettim.

 6. mcihangiraktas's rating of the film Queen Lear

  Geleceğimiz Anadolu kadınının ellerinde.

 7. gokcenselahattin's rating of the film Queen Lear

  To have a good career does not mean to work in a Silicon Valley. You can have better career as villager than white collar workers.

 8. muratiseri1's rating of the film Queen Lear

  Pelin Esmer ‘deki göz nadir kişilerde var. Çok güzel bir hikayeyi çok güzel anlatmış. Sizi ansızın kaldırıp Toroslara gönderecek bir eser olmuş.

 9. Fırat Bayer's rating of the film Queen Lear

  Film tadında bir belgesel olmuş,yurdum insanının kültürel aktivitelere karşın takındıkları tavrı çok iyi yansıtıyor.İyi ki sanat ve sanatçı var insanlar her ne kadar gereken saygıyı gösteremese de.

 10. Kübra Çeçen's rating of the film Queen Lear

  Bir Pelin Esmer duruluğu daha... Ve Kadınlar... Emektar, duygulu, yetenekli, büyüleyici kadınlar. Baştan sona yüzümde bir tebessümle izledim. İmkansızlığı bir kamçı gibi üzerimize doğrultan bu zor coğrafyada, yapılan şeyin karşılığından ziyade ''içinde olmanın'' gururu ve hoş övgüsü.

 11. Miguel A. Reina's rating of the film Queen Lear

  [MIFD] The film continues the journey started with "The play" (Pelin Esmer, 2005), following this women's theater group through small towns in the Turkish mountains. The focus now is not on these women as on the living conditions of other women that they find in their tour. It is an interesting documentary that widens the look and offers a more complex vision of the feminine world in Turkey.

 12. erenshnr's rating of the film Queen Lear

  Muazzam. Özellikle son 20 dakika çok etkileyiciydi benim için.

 13. Bora's rating of the film Queen Lear

  Çok yönlüdür, girişkendir Anadolu kadını. Dünyaya açıktır, bilgedir. Gerektiğinde kalan sevgisi insanlarına dağıtan "Kraliçe Lear"larına sahiptir.

 14. Ozge's rating of the film Queen Lear

  Arslanköy’lü kadınların yaptıklarına ve Pelin Esmer’in hikayeyi anlatışına; kadınların “kader” yolculuklarına ayna tutuşuna hayran oldum ve büyük saygı duydum. Kadınların tiyatroya tutunması ve hikayenin tamamı içimi ısıttı bu gri günlerde...-Emel-

 15. Çağdaş Bilir's rating of the film Queen Lear

  Oyun’dan sonra hayatlarının sanat ile güzelleştiğini görmek güzel. Değişmeyen şey ise toplumdaki bağnazlık ve derinleşen yoksulluk...

 16. Baybora's rating of the film Queen Lear

 17. Evren Erarslan's rating of the film Queen Lear

  Özellikle çocukların merakla tiyatroyla ilgilenmeleri, yaşları büyüdükçe yaşadıkları coğrafyadan çıkamayacaklarını anlamaları gibi yaşayan halkın hapsolduğu bir yaşamda, bir gün de olsa hayatlarına renk katmaları nedeniyle bu 5 kadının yaptıklarına büyük saygı duydum. Çok güzeller. Hepsi tek tek.

 18. Hasan's rating of the film Queen Lear

  Harika izlettirdi kendini

 19. Tolunay's rating of the film Queen Lear

  benim adıma mükemmel bir filmdi. küçükken oynadığım, iz sürdüğüm yerleri yeniden görmek, köylü kadınların dediklerinde anneannemin sesini bulmak, içine doğduğum koşulları sarih bir biçimde hissetmek filmin sonunda içimde muazzam bir his bıraktı. tadı damağımda kaldı.

 20. Nezihe's rating of the film Queen Lear

  Toroslar'ın tepelerine, 2500 rakıma varan yolculuklar ve 'yapılmayan yolları kadere bağlamayan' Arslanköylü kadınların maharetli ellerinde dönüşen ve yerelleşen bir Kraliçe Lear..

 21. nidanur's rating of the film Queen Lear

  O kadar güzelsiniz ki... çıldırıyorum güzelliğinizden. Öncelikle Mubi'ye Pelin Esmer'i tanıma fırsatı verdiği için çoook teşekkür ederim. Bütün film ve belgesellerini bu aracılıkla izledim ve çok şanslı, çok mutlu, çok heyecanlı hissediyorum. Yer yer her şeyini tükettim şimdi napıcam diye düşünüyorum. Eh napalım yeni bir şeyler yapmasını dört gözle bekliycem o zamana kadar da döndüre döndüre izliycem, izlettiricem.

 22. serhan keser's rating of the film Queen Lear

  İzlerken içim açıldı. Muhteşem.

 23. Sinan's rating of the film Queen Lear

  Mubi sayesinde Pelin Esmer’ide tanimis olduk.

 24. Korhan Kalabalık's rating of the film Queen Lear

  Pelin Esmer yine harika bir iş çıkartıyor. Özellikle 'kader' tartışmaları ile resmen bu kadim toprakların antikite dönemi düşünürlerinin köylü kadınlardaki izdüşümünü gösteriyor bize. Bu topraklardan hiçbir zaman ümidin kesilemeyeceğini, çok güzel bir Anadolu hikayeciliği ile anlatıyor. Pes etmemenin, egemen yapılara karşı mücadelenin dönüştürücü etkisini tekrar tekrar hepimizin belleğine kazıyor.

← Previous 1